Wydarzenia

Pogoda nie rozpieszcza więc mamy dla Was ciekawą alternatywę. Ostatniego dnia października - czwartek (31.10) - tuż przed wydłużonym weekendem, chcemy odwiedzić bazę F-16 w Łasku. Aby się zorientować ilu z Was - Gekonow czy Sympatyków chce się wybrać i dobrać optymalny środek transportu, na forum otwieramy listę chętnych.

W Łasku będziemy mogli liczyć na około 3 godziny zwiedzania. Zobaczymy bazę podczas dnia pracy np. kołujące maszyny z płyty lotniska i z wieży kontroli lotów, gdzie posłuchamy korespondencji radiowej i procedur. Poza tym dzięki prezentacji multimedialnej zostaną nam zaprezentowane możliwości taktyczne i rozpoznawcze  myśliwców. Każdy kto się wybierze będzie mógł przymierzyć osobiste wyposażenie pilota a także zasiąść za sterami maszyn które kiedyś służyły w Wojsku Polskim. O wszystkim można przeczytać na stronie bazy w Łasku oraz na stronie Grupy Archeo Łask.

Jeszcze jeden filmik z sobotniego wydarzenia

W minioną sobotę zaaranżowaliśmy taką małą niespodziankę Jurkowi Szczpańskiemu. Wszystkim, którzy przybyli bardzo dziękujemy, a tych, którzy nie mogli przybyć zapraszam do obejrzenia filmu autorstwa Leszka Lubańskiego.

Zgodnie z zeszłoroczną deklaracją Stowarzyszenia Gekon Glide Club oraz Gminy Orzysz i w tym roku Parapiknik odbędzie się w samym sercu mazur – na ziemi Orzyskiej. Co więcej, nasze dotychczasowe starania zostały docenione przez Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe, które zaproponowało nam współpracę przy organizacji jednej z edycji Polskiej Ligi Motoparaloniowej. Ideą PLMP jest zachęcanie pilotów – głównie AMATORÓW  do brania  udziału w zawodach, a przez to do podnoszenia umiejętności pilotażu oraz zdobywania nowej wiedzy. Zapraszamy wszystkich pilotów, którzy chcą wziąć udział w naszej plenerowej, rodzinnej  imprezie, a pilotów  - kto wie może przyszłych kadrowiczów, serdecznie namawiamy do uczestnictwa w zawodach, posmakowania dreszczyku emocji towarzyszącemu zmaganiom paralotniowym.

Czytaj więcej...

W dniach 24-26 maja 2013 odbędą się pierwsze zawody PPG/PPGG z cyklu Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Ta edycja zawodów jest organizowana przez Aeroklub Częstochowski, przy udziale Adama Paski (trenera Mikrolotowej Kadry Narodowej), Paramotor Team Poland oraz Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy Kadry Narodowej oraz wielu znanych i lubianych w naszym środowisku pilotów.

Na stronie PSP http://sport.psp.org.pl/pl/plmp/rejestracja  został uruchomiony formularz rejestracyjny na te zawody, które odbędą się w Rudnikach k.Częstochowy. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału za jego pomocą i podanie rozmiaru ........ koszulki :)

Czytaj więcej...

Nasi Partnerzy

     
     

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com