Wydarzenia

Zgodnie z zeszłoroczną deklaracją Stowarzyszenia Gekon Glide Club oraz Gminy Orzysz i w tym roku Parapiknik odbędzie się w samym sercu mazur – na ziemi Orzyskiej. Co więcej, nasze dotychczasowe starania zostały docenione przez Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe, które zaproponowało nam współpracę przy organizacji jednej z edycji Polskiej Ligi Motoparaloniowej. Ideą PLMP jest zachęcanie pilotów – głównie AMATORÓW  do brania  udziału w zawodach, a przez to do podnoszenia umiejętności pilotażu oraz zdobywania nowej wiedzy. Zapraszamy wszystkich pilotów, którzy chcą wziąć udział w naszej plenerowej, rodzinnej  imprezie, a pilotów  - kto wie może przyszłych kadrowiczów, serdecznie namawiamy do uczestnictwa w zawodach, posmakowania dreszczyku emocji towarzyszącemu zmaganiom paralotniowym.

Czytaj więcej...

W dniach 24-26 maja 2013 odbędą się pierwsze zawody PPG/PPGG z cyklu Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Ta edycja zawodów jest organizowana przez Aeroklub Częstochowski, przy udziale Adama Paski (trenera Mikrolotowej Kadry Narodowej), Paramotor Team Poland oraz Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy Kadry Narodowej oraz wielu znanych i lubianych w naszym środowisku pilotów.

Na stronie PSP http://sport.psp.org.pl/pl/plmp/rejestracja  został uruchomiony formularz rejestracyjny na te zawody, które odbędą się w Rudnikach k.Częstochowy. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału za jego pomocą i podanie rozmiaru ........ koszulki :)

Czytaj więcej...

Już niebawem po rocznej przerwie znów spotkamy się na Paragiełdzie - nieco innej, wyjątkowej, nastawionej na miłe spędzenie czasu i rozmowy ze znajomymi i tymi znanymi tylko ze słyszenia.

Dokładamy wszelkich starań by uatrakcyjnić zwiedzanie hali wystawowej wieloma ciekawymi wykładami i konkursami - mamy atrakcyjne nagrody, które chcemy Wam rozdać w zabawnych konkursach.

Hasłem przewodnim stał się Lotniczy Dzień Kobiet i z uwagi na to pomieszaliśmy na hali paralotnie z motolotniami, skrzydła z latawcami, modelarzy z radiowcami, biżuterię z karabinkami , filmy z symulatorem lotu, ratowników medycznych z instruktorami, szkoły paralotniowe z technikum lotniczym, itd ....

Czytaj więcej...

W sobotę pogoda nas nie rozpieszczała, ale niedziela był wyjątkowo udana. Więcej zdjęć w galerii.

W dniach 15-16 września br. na Lotnisku Bemowo (dojazd ulicą Księżycową), odbywają się 10 Dni Małego Lotnictwa. Impreza organizowana jest przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Aeroklub Warszawski i Centrum Usług Logistycznych "Lotnisko Warszawa-Babice" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Jako Stowarzyszenie Gekon Glide Club zostaliśmy również zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Będziemy mieć swoje stoisko, na którym zaprezentujemy sprzęt paralotniowy. Jeśli dopisze pogoda można będzie również polatać z napędami. Chcielibyśmy, aby miało to formę pikniku, na którym moglibyśmy się spotkać, porozmawiać, polatać, pogrillować. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Szczegóły dotyczące samej imprezy, podczas które będzie wiele atrakcji, znajdują się na stronie Dzielnicy Bemowo oraz w poniższych plikach:

Czytaj więcej...

Nasi Partnerzy

     
     

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com