Aktualności

Głównym celem konkursu, mającego już ponad 25-letnią historię, jest edukacja plastyczna i zarazem promocja wielu dyscyplin sportu lotniczego oraz lotnictwa i astronautyki. Uczestniczą w nim dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat. Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się drogą selekcji w konkursach lokalnych np. w ramach szkoły lub domu kultury, w finałach regionalnych - na terenie działania aeroklubu regionalnego,  w finale ogólnopolskim - w Warszawie oraz w finale międzynarodowym - w Lozannie (Szwajcaria). Od 7 lat, z upoważnienia Aeroklubu Polskiego, organizatorem Finału Ogólnopolskiego jest Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. W tym roku zadaniem uczestników (na całym świecie) było namalowanie tematu ”Moja ulubiona dyscyplina sportu lotniczego”.

Czytaj więcej...

Pytanie będące tytułem artykułu my - organizatorzy zadajemy sobie po każdej Paragiełdzie.

Odpowiedzi jest tak wiele jak wielu jest odwiedzających a także każdy z nas ma swoje przemyślenia. Odwiedzając witrynę kolegi Leszka Mańkowskiego, który systematycznie dzieli się za pośrednictwem internetu swoimi odczuciami z różnych wydarzeń krajowych i zagranicznych, natrafiłem na miły moim zdaniem artykuł.

Czytaj więcej...

Dla chcących powspominać i dla tych, co nie mogli przybyć. W galerii na stronie Paragiełdy pojawiły się nowe zdjęcia. Zapraszamy.

W minioną niedzielę 17 marca odbyło się Walne Zebranie członków GGC, na którym zostały wybrane: nowy zarząd i komisja rewizyjna. Skład nowego zarządu jest następujący: prezes - Piotr Sawka; wiceprezes - Adam Rdzanek; skarbnik - Monika Chojnacka. Skład komisji rewizyjnej: Jarosław Rybak, Andrzej Mielecki, Andrzej Jodziewicz.

Nasi Partnerzy

     
     

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com