Aby opublikować zdjęcie w galerii trzeba się zalogować do serwisu. Po wejsciu do galerii foto w lewym górnym rogu jest odnośnik do panelu użytkownika. Po wejściu do panelu pojawi się taki widok:

W pierwszej kolejności tworzymy kategorię, do której dodamy zdjęcia. W tym celu wybieramy przycisk "kategoria" i zakładamy nowy katalog nazywając go. Zapisujemy i wracamy ponownie do głównej strony panelu użytkownika. Teraz aby dodać zdjęcia do naszego katalogu klikamy na przycisk "wyślij". Mamy trzy sposoby przesłania zdjęć:

1. Pierwsza zakładka (zdjęcie poniżej) - pojedynczo. Ograniczeniem jest wielkość wysyłanego zdjęcia, która nie może przekroczyć 3 MB. Dlatego przed przystąpieniem do dodawania zdjęć należy je przeskalować. Do tego celu można np. użyć prostego programu SNS-Resizer. Na końcu tego artykułu jest opis jak używać tego programu.

2. Druga zakładka - w skompresowanym pliku .zip

3. Trzecia zakładka - przesyłanie Java.

Zanim zdjęcia zostaną opublikowane, muszą zostać zaakceptowane przez administratora, dlatego proszę o przesłanie informacji o dodaniu zdjęć na adres web(wytnij_to)@ggc.pl.

 

Jak korzystać z SNS-Resizer.
Po uruchomieniu programu otworzy się okno, w którym definiujemy rozmiar jaki mają mieć zdjęcia. Tak jak widać poniżej, w oknie programu pokaże nam się zdjęcie widoku gór, tak ma być, gdyż nie wskazujemy tutaj, które zdjęcie chcemy przeskalować, tylko definiujemy jakie ma mieć rozmiary.

Rozmiar docelowy zdjęcia możemy ustawić np. na 1200px (dłuższa krawędź), jakość zdjęć - średnia (jeśli po przeskalowaniu zdjęcie będzie nadal większe niż 300kb wystarczy w ustawieniach zmienić jakość zdjęcia na niższą, np. na 60 i jeszcze raz przeskalować) . Możemy ustawić dodatkowe opcje związane z zapisem zdjęć, np. zapis w osobnym katalogu. W prawym górnym rogu klikamy na plusik aby do meu kontekstowego Windowsa dodać skrót, który pozwoli nam w prosty sposób przeskalować  wybrane zdjęcia do ustalonych rozmiarów. Zapisujemy ustawienia i przechodzimy do katalog ze zdjęciami. Możemy zaznaczyć cały katalog, pojedyncze zdjęcie lub kilka zdjęć. Klikając prawym przyciskiem myszy na wybranym zdjęciu wyświetli się menu kontekstowe. Wybieramy opcję "wyślij do" > SNS-Resizer-1200Q75C (lub inna końcówka), czyli nasz zdefiniowany wcześniej rozmiar zdjęć.

Nasi Partnerzy

     
     

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com