W tym miejscu chcielibyśmy się trochę pochwalić. Nie wszyscy wiedzą, że członkami Stowarzyszenia Gekon Glide Club są osoby, które odegrały lub odgrywają nadal rolę w paralotniarstwie. Poniżej prezentujemy sylwetki tych osób:

maj 2012 002-1Krzysztof Kołodziejek (Morda) - jeden z trzech zalożycieli Gekon Glide Club. Pierwszy napęd konstruuje na bazie silnika WSK, który mocno udoskonala. Większość "starych Gekonów" wykonuje na tym silniku pierwsze swoje loty PPG. Wkrótce Krzysiek rozpoczyna produkcję napędów Raket i otwiera firmę Techno Fly. Rozpoczyna prace nad elektrycznym silnikiem PPG ale jednocześnie konstruuje pierwszego Raptora, a niedługo później Ventora. Jest uczestnikiem wszystkich edycji Paragiełdy, łącznie z tą pierwszą, historyczną, która odbyła się jeszcze w MOK w podwarszawskiej Kobyłce. Od czasu gdy Paragiełdom zaczęły towarzyszyć wykłady aktywnie włącza się w tą akcję jako prelegent, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami.

coupei2Piotr Narczyk (Stabil) - kolejny praojciec Gekon Glide Club :). Podczas pamiętnych, samozwańczych wyborów do władz GGC, zostaje v-ce prezesem. Organizator, a często inicjator wielu gekonowych wyjazdów nie tylko na latanie, ale również narciarskich czy windserfingowych. Założyciel firmy Stabil, która praktycznie ubrała połowę paralotniowej Polski w kombinezony. Jako v-ce prezes często w opozycji z prezesem GGC w kwesti dalszego rozwoju Klubu. Po przekształcenu w Stowarzyszenie nie przyjmuje żadnej funkcji ale pozostaje w Klubie. Od początku istnienia GGC wytrawny kronikarz upamiętniający każdy z wyjazdów na taśmie filmowej, efektem czego jest zawsze fachowo zmontowany film z podkładem muzycznym, będącym nieocenioną pamiatką wspólnie spędzonych chwil. Na Paragiełdach wielokrotnie odpowiedzialny za przebieg i organizację konkursów filmowych. Jako wytrawny inżynier elektronik, konstruktor wielu systemów łącznosci w kaskach dla kolegów z klubu.

pinczowJanusz Czarnak-Płaziński
(Brzusio) - pierwszy webmaster GGC. Stworzył i prowadzil przez wiele lat naszą stronę. W początkowym okresie robił to na własny koszt utrzymując domenę i opiekując się naszym serwerem. Konstruktor siłownika do pierwszej gekońskiej malinki. Pierwszy w klubie tandem pilot oblatujacy :) nasze koleżanki. Świetny pilot i kolega.

 

 

maj 2011 143Grzegorz Bujanowski (RGB) - doskonały pilot z wieloletnim doświadczeniem. Wielu z nas douczał po kursie. To on potrafił wytłumaczyć i pokazać nadchodzący komin termiczny i zachodzące w nim procesy. Cierpliwy słuchacz i nieoceniony doradca. Świetny kolega. Konstruktor pierwszego w GGC urządzenia elektronicznego Herkules służącego do pomiary siły ciągu malinki.

 

 

kręgle-18Marek Mastalerz - dziecko GGC :). Poraz pierwszy pojawił się w 2001 roku na pierwszej imprezie GGC - Miting Parolotniowy o puchar Burmistrza w Wołominie i związał się z Klubem. Już wtedy dobry pilot. Dosyć wcześnie wykazał chęć związania się zawodowo z paralotniarstwem. Po ukończeniu studiów architektonicznych zrobił kurs instruktorski i powołał do życia szkolę Cloudbase. Od tego czasu aktywnie uczestniczy jako wystawca, ale również jako klubowicz przy organizacji Paragiełdy. Pomysłodawca i projektant szeregu logotypów m.in. logo Aeroklubu Północnego Mazowsza, Paragiełdy itp.

Wojciech Pierzyński (Dynamit) - przygodę z paralotniarstwem rozpoczął gdy był jeszcze młodym chłopcem. Przez pewien czas producent skrzydeł, potem napędów PPG, w 1994 roku roku zdobywa uprawnienie instruktora i otwiera firmę Dynamic Sport, która zajmuje się szkoleniami oraz produkcją sprzętu paralotniowego. Okolo 2004 roku GGC proponuje Wojtkowi współpracę jako społecznego instruktora w Klubie. Przyjmuje tę fukcję stwierdzeniem: "czuję się zaszczycony, że to mnie zaproponowaliście..." :) Od tego momentu wspiera Klub swoim doświadczeniem i kształci wielu przyszłych pilotów. Jest inicjatorem i konstruktorem pierwszej klubowej wyciągarki na bazie skutera Yamaha Majesty. Od momentu rozpoczęcia współpracy jego firma aktywnie uczesticzy we wszystkich edycjach Paragiełdy i nawet w pewnym momencie staje się jej sponsorem.

maj 2011 078Janusz Orłowski (Praszczur) - najstarszy czynny pilot paralotniowy w Polsce. Licencję pilota paralotni uzyskał w wieku 67 lat. Wcześniej był pilotem szybowcowym. Wiosną 2013 roku w wieku 87 lat zorganizował wyjazd na południe Bułgarii, w celu poznania i przetestowania nowego miejsca! Znalazł je, obleciał i nazwał "Praszczurowo", przekazując w darze GGC :) O Praszczurze nakręcono kilka fimów dokumentalnych.

DSC00075Andrzej Jodziewicz (Antos) - parolotniarz "wychowany" w Wołominie pod okiem szkoły Orzeł. Zaraz po kursie przystąpił do GGC i aktywnie włączył się we wszystkie działania Klubu. Po przekształceniu GGC w Stowarzyszenie, pierwszy oficjalny v-ce prezes. Przez wiele lat, wraz z małżonką Luizą, organizator niezliczonych imprez gekońskich, których wiele przeszło już do historii :). Pomysłodawca i organizator niezapomnianego wyjazdu do Oludeniz, na który pojechał, ale w jakże oddmienionej postaci :). Świetny organizator i twardo stąpający po ziemi praktyk, dzięki któremu wiele działań GGC nabrało innego wymiaru.


DSC00310Przemysław Mastalerz (Przemo) - prezes oddziału GGC na Mazurach. Pomysłodawca i organizator jedynej plenerowej imprezy w jaką Klub jest zaangażowany, czyli Parapiknik w Orzyszu. Wraz z Robertem Burlikowskim współtworzy to przedsięwzięcie od wielu lat.

Nasi Partnerzy

     
     

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com