Klubowy Tandem

Więcej
2016/04/14 19:22 #1 przez prezes
prezes odpowiedział w temacie: Klubowy Tandem
Adam pracujemy nad tym. Na razie za wcześnie opowiadać, jak coś sie wyjaśni oficjalnie to oglosimy.
Pozd. P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/04/14 15:28 #2 przez autoedo
autoedo odpowiedział w temacie: Klubowy Tandem
Nadal popieram zakup. Jeśli nasz klub ma być klubem latającym , to moim zdaniem zakup Tandemu jest bardzo wskazanym. Organizujemy wyjazdy, spotykamy się na piknikach, tandem daje możliwość na lotu zapoznawcze naszym znajomym, bliskim i zainteresowanym paralotniarstwem.dodam że można sprzedać obecną bi betę, można sprzedać jedną wyciągarkę , a do zakupu będzie można zrobić ściepę . dodam iż mamy uprząż tandemową oraz zapas tandemowy.
Pozdrawiam Adam

Więcej
2016/04/13 21:33 #3 przez PMR
PMR odpowiedział w temacie: Klubowy Tandem
Pociągnę wątek tandemu:

1. Czy nasza BiBeta na pewno nie może dostać przeglądu? Latałem na niej ostatnio dość dawno temu - w lipcu 2013 - ale sprawiała wrażenie całkiem sprawnej. A na pewno nie wykazywała absolutnie żadnych niebezpiecznych zachowań.

2. Jeśli nie - to może ją sprzedać, częściowo finansując w ten sposób zakup następcy?
Wspominam o tym, bo natknąłem się na ofertę sprzedaży starszej BiBety niż nasza za 3500 zł.
(nota bene sprzedawana jest przez znanego wielu z nas "Dingo")

Więcej
2016/03/26 08:51 - 2016/03/26 17:12 #4 przez rodzyn
rodzyn odpowiedział w temacie: Klubowy Tandem
A może porozmawiamy na Paragieldzie o wspólnym skrzydle Targów Kielce i GGC z reklamą?

Rodzyn
Ostatnio zmieniany: 2016/03/26 17:12 przez rodzyn.

Więcej
2016/03/25 16:13 #5 przez PMR
PMR odpowiedział w temacie: Klubowy Tandem
Tandem byłby bardzo fajny.
Ale żeby jego zakup był ekonomicznie uzasadniony, musiałby być w miarę intensywnie użytkowany. Pytanie, czy byłby?
Gdyby miało odbyć się głosowanie, zapewne głosowałbym "za", ale ze sporymi wątpliwościami odnośnie powyższych.

Więcej
2016/03/24 22:36 #6 przez monika
monika odpowiedział w temacie: Klubowy Tandem
W pełni zgadzam się z Rodzynem.
A co do składek - gdyby płaciło chociaż 50% klubowiczów, to byłoby już spore osiągnięcie!

pozdr.
Monika

Więcej
2016/03/24 17:59 - 2016/03/24 18:21 #7 przez rodzyn
rodzyn odpowiedział w temacie: Klubowy Tandem
Zgadzam się z Adamem ze byłoby to fajne :P
Ale osobiście uważam że to zbyt duży koszt dla stowarzyszenia które nie zarabia w ciągu roku nic lub prawie nic !
Wpływy ze składek członkowskich to też fikcja bo składka na rok to 60 zł A płaci ją połowa członków ?

Poza tym
Dziś w każdej wiosce jest pilot paralotniowy który lata za kasę i za 150 zl przewiezie Twoich znajomych
Nie wiem ile tych tandemow trzeba zrobić w sezonie żeby się to im opłacało Ale takie są realia
Kiedyś sam zastanawiałem się czy nie kupić sobie tandemu ale jak policzyłem koszty plus zapas i przeglądy co rok bo są wymagane to mi przeszło

Podsumowując

a) zgadzam się że byłoby fajnie

b) Zakup z kasy stowarzyszenia skrzydła uznaje za ekonomicznie nie uzasadniony

c) jesteśmy stowarzyszeniem i powinniśmy takie pomysły wspólnie dyskutować i podejmować uchwały
jeśli przegłosujemy taką uchwałę na np WALNYM to kupujemy i latamy - sam będę woził znajomych swoich Waszych i kto tam się nawinie

d) jeśli poszukalibyśmy finansowania na ten tandem to już inaczej
Nawet jeśli będzie tam reklama jakiejś firmy z która podpiszemy umowę o współpracy
Albo inna forma współpracy z np gmina czy powiatem choć wiem że nie jest łatwo znaleźć takiego sponsora ...

Co myślicie
Rodzyn
Ostatnio zmieniany: 2016/03/24 18:21 przez rodzyn. Powód: błąd

Więcej
2016/03/21 12:51 #8 przez autoedo
autoedo stworzył temat: Klubowy Tandem
Witam , po kilku latach eksploatacji stary tandem klubowy jest do wymiany. Myślę ze należy zakupić nowy lub używany .
Spotykamy się na lotach , często są znajomi , bliscy którzy mieli by szansę na lot widokowy, Jest nas kilku Tandempilotów wiec może czas pomyśleć o zakupie tandemu.
Pozdrawiam Adam

Moderatorzy: monika
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com